Fynskpres påspanskmålmand
Fynsk
pres på
spansk
målmand
Anders Lindegaard redder et forsøg fra Carlos Martins i fredagens landskamp i Porto, hvor Danmark tabte 1-3 til Portugal.
Foto: lars POULSEN/Portugal
Annonce:
HVIDEVARER "SPAR" 30%-40%-50%-60%-og måske 70%
HVIDEVARER "SPAR" 30%-40%-50%-60%-og måske 70%
Ifølge den britiske sportsside sport.co.uk har Reina fortalt ledelsen i Liverpool, at han er opsat på et klubskifte. Blandt andre Arsenal skulle være interesseret i at få Reina mellem stængerne, ligesom en unavngiven spansk klub også nævnes som en mulig fremtidig klub for Reina, der formentlig ikke føler sig bedre tilpas, efter at Liverpools manager, Roy Hodgson, har rettet sit blik mod Anders Lindegaard.
Det er dog ikke kun Liverpool, som følger Anders Lindegaard, skriver sport.co.uk. Også Arsenal, Aston Villa, Manchester United, Milan og Bayern München nævnes som klubber, der ser danskeren som et muligt godt køb.
Men endnu har Anders Lindegaard altså ikke underskrevet nogen kontrakt med andre end Aalesund.







