Nu kan dudrikke Tuborgtil Rockunder broen
Nu kan du
drikke Tuborg
til Rock
under broen
Det bliver ikke Albani-krus, der kommer til at flyde på festivalpladsen i Middelfart næste år. Da skal gæsterne nemlig drikke Tuborg.
Foto: Jørgen Hansen
Rock Under Broen er en støtteforening for Middelfart Gymnastik & Boldklubs fodboldafdeling, men mange andre foreninger fra Vestfyn og trekantsområdet tjener penge til deres forening gennem frivilligt arbejde i forbindelse med festivalen.
- Det betyder meget for os, at vi nu skal levere til en af årets store begivenheder tæt på vores bryggeri i Fredericia. Vores mange medarbejdere fra Fyn og Jylland vil med særlig glæde deltage i festivalen fremover, siger salgsdirektør Per Wilhelmsen, On Trade i Carlsberg Danmark.
I 2010 er der Rock Under Broen i Middelfart lørdag den 12. juni. Mark Knofler indleder dog allerede festivalen fredag den 11. juni.



