Log ind

Kontakt til Fyns Amts Avis

Artiklen er mere end 30 dage gammel

Kvikke numre:
Drejer det sig om dagens avis eller fyens.dk, så kontakt kundeservice på 6315 1515 eller på selvbetjening.laeserbonus.dk

Nyhedsredaktøren på Fyns Amts Avis:
6221 4621 / post@faa.dk
Vagthavende på webredaktionen:
6545 5110 / webred@fyens.dk

Annonce

Fyns Amts Avis
Sankt Nicolai Gade 3
5700 Svendborg
Tlf.: omstilling: 62 21 46 21
Fax: 62 22 06 10
E-mail: post@faa.dk

Annoncering
Tlf.: 62 21 46 21
Fax: 63 45 24 95
E-mail: annonce@faa.dk

Webredaktion
Tlf.: 6545 5110
E-mail: webred@fyens.dk

Samfundsredaktionen
Sankt Nicolai Gade 3
5700 Svendborg
samfund@faa.dk

Weekendredaktionen
BASE, Fynske Medier
Postbox 236,
5100 Odense C
base@fyens.dk

SIESTA, Fynske Medier
Postbox 236
5100 Odense C
siesta@fyens.dk

Debat-redaktionen:
Sankt Nicolai Gade 3,
Boks 40,
5700 Svendborg
E-mail: debat@faa.dk

Faaborg-redaktion:
Kanneworffs Gård,
Torvet 8b
5600 Faaborg
E-mail: faaborg@faa.dk
Tlf.: 63 45 23 75
Fax: 62 61 25 82

Midtfyn-redaktion:
Østergade 19
5750 Ringe
E-mail: midtfyn@faa.dk
Tlf.: 62 62 13 30
Fax: 6262 1077

Langeland-redaktion:
Ørstedsgade 18
5900 Rudkøbing
E-mail: langeland@faa.dk
Tlf.: 63 45 22 85
Fax: 62 51 46 55

Ærø-redaktion:
Havnepladsen 1
5970 Ærøskøbing
E-mail: aeroe@faa.dk
Tlf.: 63 45 21 90
Fax: 62 52 10 68

Svendborg-redaktion:
Sankt Nicolai Gade 3
5700 Svendborg
E-mail: svendborg@faa.dk
Tlf.: 62 21 46 21
Fax: 62 22 06 10

Sportsredaktion:
Tlf.: 6545 5214
E-mail: sporten@fyens.dk

Kultur - set fra Fyn
Tlf.: 6545 5165
E-mail: kultur@fyens.dk
NU-kalender: 6545 5166
Mandag-fredag: 9.00-11.00
Navneredaktion
Sankt Nicolai Gade 3
5700 Svendborg
e-mail: navne@faa.dk
tlf: 6221 4621

Omtale på navnesiden i Fyns Amts Avis:
Dødsannoncer og taksigelser bliver faktureret.
Disse kan indtelefoneres på 62 21 46 21 mandag-torsdag kl. 08.00-15.45, fredag kl. 08.00-14.45. Eller mailes til: navne@faa.dk
I weekender og helligdage optages kun dødsannoncer/taksigelser via bedemand.
Omtale af nyfødte, fødselsdage, jubilæer og bryllupper samt nekrologer er gratis og kan mailes til navne@faa.dk

Vi bruger cookies!

fyens.dk bruger cookies til at give dig en god oplevelse og til at indsamle statistik, der kan være med til at forbedre brugeroplevelsen. Hvis du klikker på et link på www.fyens.dk, accepterer du samtidig vores cookiepolitik. Læs mere